آئین‌نامه داخلی   
 
بسمه تعالی
امیرمؤمنان امام علي عليه السلام می فرمایند: عبادا... اوصيكم بتقوي ا… ونظم امركم
 
 ضمن اهداي درود و سلام خدمت شما اولياي گرامي
  باستحضار می رساند با توجه به این که کار آموزشی و تربیتی قوی در هر مدرسه ای مستلزم وجود بستر مناسبی است که پایبندی به نظم وقانون اولین شرط فراهم شدن آن است ، مقررات انضباطی مدرسه ذیلاَ تقدیم می شود، امید که با نظارت مستمر و قوی خود موجبات عمل به آن را فراهم آورده و یاریگر ما باشید.
الف) قوانین مربوط به زمان حضور در مدرسه
1- ساعت كار دبيرستان از ساعت 7 صبح الي 15:30بعداز ظهر مي باشد لذا حضور پس از ساعت 7 صبح تأخیر محسوب می شود و همچنین مدرسه نسبت به حضور دانش آموزان بعد از اتمام کار آن در ساعت 15:30 مسئولیتی نخواهد داشت. در صورتی که نیاز باشد دانش آموزان پس از ساعت مدرسه در فعالیتهای فوق برنامه شرکت داشته باشند، این امر فقط با اجازه کتبی اولیا میسر خواهد بود.
2- ساعت مجاز برای حضوردانش آموزان در مدرسه 6:45 صبح است و قبل از این ساعت دبیرستان هیچ مسئولیتی نسبت به پذیرش دانش آموزان ندارد.
3- غیبت از مدرسه جز به دلیل بیماری موجه نیست.
4- غیبت یک روز، با گزارش والدین و غیبت بیش از یک روز فقط با گواهی پزشک موجه می گردد. این گواهی باید حتماً در اولین حضور دانش آموز پس از غیبت در مدرسه به نظامت تحویل گردد و در غیراینصورت در نظر گرفته نخواهد شد.
5- غیبت به هر دلیلی بایستی تا قبل از ساعت 9صبح به مسئول امور انضباطی مدرسه اطلاع داده شود و در غیر این صورت، غیبت غیر موجه محسوب خواهد شد
6-چگونگی مراودات دانش آموزان در خارج از مدرسه، مورد توجه اولیای دبیرستان بوده و در اهداف ما ملحوظ است، ولی کنترل و نظارت بر آن به عهده اولیای محترم بوده و مدرسه نسبت به آن مسئولیتی ندارد.
ب) قوانین مربوط به نحوه حضور در مدرسه
1- پوشش دانش آموز بايد با الگوی مدرسه تطبیق داشته باشد: مانتو و شلوار ساده با رنگ موردنظر مدرسه و روسري رنگی در داخل مدرسه و چادر ساده ایرانی در خارج مدرسه
2- با عنایت به لزوم پرهیز از فرهنگ غربی و همچنین ضرورت التزام به ساده زیستی، مستدعی است در انتخاب کیف، کفش، لوازم التحریر و سایر وسایل، دقت کافی بعمل آمده و از آرم ها، عکس ها و رنگهایی که مناسب محیط آموزشی نیست استفاده نشود.
(نظر به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و شعار سال 1397 در خصوص حمایت از کالای ایرانی پیشنهاد ما این است که حتی المقدور از لوازم خوب و با کیفیت ایرانی استفاده شود.)
3- همراه داشتن دوربین، موبایل، mp3، mp4، زیورآلات، کتب، سی دی و فلش غیردرسی توسط دانش آموزان ممنوع بوده و در صورت آوردن توقیف می شود. همچنین لازم است از آوردن پول زیاد و عکس اجتناب شود.
4- پيرايش چهره به غير قانوني بوده و باعث کسر انضباط می شود. همچنین در تصمیم گیری برای ثبت نام دانش آموز در سال های بعد تاثیر خواهد داشت.
ج) ایاب و ذهاب
1- ایاب و ذهاب دانش آموزان در طول سال تحصیلی به عهده خانواده بوده، مدرسه نسبت به آن مسئولیتی ندارد ولی تا حد امکان برای کسانی که متقاضی استفاده از سرویس هستند تلاش خواهد کرد.
2- دانش آموزانی که از این سرویس استفاده می کنند می بایست به قوانین مدرسه در خصوص استفاده از سرویس مانند نظم کامل در زمان سوار و پیاده شدن و رعایت آداب حضور در سرویس پایبند باشند.
د) قوانین آموزشی ـ انضباطی
1- گذراندن دروسی که جزء واحدهای رسمی آموزش و پرورش نبوده، ولی بر اساس مقررات داخلی مدرسه جزء واحدهای رسمی مدرسه هستند، الزامی است.
2- شرط ثبت نام دانش آموزان در پایه های بعدی کسب حداقل معدل 17 و رضایت انضباطی و اخلاقی اولیای مدرسه می باشد.
3- نمره انضباط دانش آموزان بر اساس حضور کامل در مدرسه و نداشتن غیبت، عدم تاخیر در ورود به کلاسها، رعایت نظم در محیط مدرسه و سرویس، اخلاق و رفتار در محیط، رضایت دبیران و رعایت آیین نامه داخلی مدرسه تعیین می‌شود.
4- با توجه به ضرورت استفاده اولیای گرامی از جلسات اولیاء و آموزش خانواده، این امر به طور مستمر پیگیری شده و امتیاز آن در رتبه بندی دانش آموزان موفق تاثیر خواهد داشت.
5- کلاس بندی دانش آموزان بنا به ضرورت در سال های مختلف تغییر خواهد کرد. همچنین در صورت لزوم و تشخیص مدرسه برای نشستن دانش آموزان چارت مشخص تعیین خواهد شد.
6- شرکت دانش آموزان در اردوهای مطالعاتی بر اساس نظر دبیرستان و مشروط به رعایت کلیه موازین انضباطی و اخلاقی مدرسه می باشد.
 
 
     
 
خبرهای تازه  
پیش ثبت نام

دهه فجر
جمهوری اسلامی حرم است.

اعتکاف رجبیه
فصل وصل

به وقت اردو
اردوی ارتفاعات توچال

جشن میلاد حضرت زهرا(علیهاسلام)
گر نگاهی به ما کند زهرا 
درد‌ها را دوا کند زهرا

شهادت حضرت زهرا علیهاسلام
حضرت زهرا دلش از یاس بود...

اردوی مشهد
رفیق خوشبخت

جشن میلاد حضرت زینب علیهاسلام و هفته کتاب
بهترین خوبترین خواهر دنیا آمد
حضرت فاطمه دیگر دنیا آمد
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  آرشیو خبر‌ها
     
 
نقشه سایت